Uwaga! Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskiwane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twoim komputerze. Rozumiem
MENU...

Akimo ul. Dworcowa 15 - 46-300 Olesno Telefony: 608 286 768, 664 414 225, 604 502 091, 34 359 82 72, e-mail: biuro@akimo.pl

Facebook Pinterest Linked In Twitter Instagram Google+

Meble pikowane chesterfield

akimo blogMeble pikowane typu chesterfield stają się oraz bardziej popularne. Rynek zalewa fala kanap, sof, narożników, puf oraz łóżek Wielbiciele pikowań mają w swoich mieszkaniach krzesła oraz panele ścienne w tym stylu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze takich mebli?

Pikowania możemy podzielić na takie wykonywane ręcznie - bez użycia maszyny. Tapicer nakładając płat skóry lub kawałek tkaniny poprzez umieszczenie guzika nadaje kształt meblowi. Pikowanie ręcznie jest bardziej efektowne, ale mniej trwałe z czasem zakładki mogą się rozwarstwiać. Drugim sposobem jest pocięcie tkaniny na określonej wielkości romby oraz zszycie ich przez co łączenia są trwałe oraz niezniszczalne.

Do pikowań możemy użyć guziki tapicerskie w kolorze obicia lub kontrastowym a także na życzenie kryształki Swarovskiego. Część klientów woli jednak meble bez guzików jedynie ze wciągami - również jest taka możliwość.

Najważniejsza w meblu typu chesterfeld jest pianka - a właściwie jej ilość. 8cm pianki to minimum aby dobrze wyeksponować pikowanie. Dotyczy to zarówno mebli jak i dodatków takich jak panele ścienne lub wezgłowia łóżek. Dlatego decydując się na meble typu chesterfield musimy mieć większą przestrzeń.

Jakie obicie pasuje do mebli typu chesterfield?
Wybierając tkaninę zdecydowanie powinniśmy wziąć pod uwagę wszelkiego rodzaju velvety. Dodadzą one elegancji oraz stylu. W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór tkanin velvetowych - wiele z nich posiada badzo dobre parametry ścieralności oraz wysoką gramaturę - elementem charakterystycznym tych tkanin jest to, że pod każdym kątem tkanina wygląda inaczej - efekt ten jest szczególnie ceniony przez naszych klientów.

Dla fanów skóry naturalnej polecamy skóry antykowane ( dwukolorowe ) lub skóry typu pull up - to klasa sama w sobie- najbardziej stylowy wybór z możliwych.Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą mebli pikowanych - znajdą je Państwo w każdej z kategorii. Oprócz tego jak zwykle zachęcamy do wysyłania własnych projektów oraz służymy pomocą przy wyborze obicia :)