Uwaga! Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskiwane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twoim komputerze. Rozumiem
MENU...

Akimo ul. Dworcowa 15 - 46-300 Olesno Telefony: 608 286 768, 664 414 225, 604 502 091, 34 359 82 72, e-mail: biuro@akimo.pl

Facebook Pinterest Linked In Twitter Instagram Google+

Skóra czy tkanina

czerwona skóra
czarna skóra
kolory obić skórzanych

Wybór przez Klienta materiału obiciowego to ważny moment procesu produkcji mebla tapicerowanego. Mając na uwadze zróżnicowane potrzeby Klientów, proponujemy wykonanie obicia z tkaniny tekstylnej, skóry naturalnej lub skaju. Który materiał wybrać?

Skóra sprawdza się doskonale w dużych wnętrzach oraz tam, gdzie dzieci są już starsze. Warto podkreślić, że skóra naturalna to idealny materiał dla alergika – nie gromadzi kurzu, jest łatwa w czyszczeniu i konserwacji. W przypadku bardzo miękkich mebli doskonale trzyma kształt mebla i dodaje mu ponadczasowej elegancji.

Tapicerka tkaninowa sprawia wrażenie ciepłej i miękkiej. Wnętrze wyposażone w meble obite taką tkaniną wygląda na przytulne i przyjazne. Dużą zaletą tkanin łatwoczyszczących jest możliwość usuwania zabrudzeń wodą. Specjalna plamoodporna powłoka nie pozwala przeniknąć brudowi do środka.

Podczas podejmowania decyzji o rodzaju obicia ważne jest również to, w jakie funkcje wyposażymy mebel. Jeżeli zamawiany narożnik będzie miał zamontowaną funkcję spania, z której będziemy korzystać codziennie (typu delfin, wersalka lub DL), warto wybrać tkaninę, która zapewni większy komfort spania. Wyjątek stanowią te funkcję spania, które wyciągamy w całości, takie jak np. „wózek”.

Wybierając pomiędzy skórą a tkaniną warto wziąć pod uwagę preferencje estetyczne oraz użytkowe. W przypadku wyboru tapicerki skórzanej trzeba zaopatrzyć się w zestaw środków do pielęgnacji rekomendowany przez producenta. Tapicerka tkaninowa również wymaga odpowiedniej pielęgnacji, jednak w jej przypadku wystarczy systematyczne odkurzanie i przecieranie od czasu do czasu wilgotną ściereczką. Bez względu na ostateczny wybór, mają Państwo pewność, że wszystkie oferowane przez nas materiały tapicerskie wyróżniają się wytrzymałością i wysoką jakością wykonania.